Goedemorgen,
Sinds 1-2-2013 heb ik mijn domicilie in Frankrijk. Van de Belastingdienst ontving ik nu voor het jaar 2013 het aangifteformulier M. Ik dacht dat dit in mijn situatie een eitje zou zijn, maar ik blijf al steken op vraag 1c, de keuze om behandeld te worden als binnenlandse of buitenlandse belastingplichtige.
Op zich is mijn situatie, zoals gezegd, simpel.
Ik heb alleen AOW als inkomen, geen fiscale partner of kinderen, geen schulden en vermogen en ik heb een huurhuis.
Toch is het me na een poos zoeken nog niet duidelijk of die betreffende keuze voor mij enig (financieel) verschil uitmaakt, en zo ja, hoeveel.
De belastingdienst geeft dezelfde informatie die ik al her en der online heb gevonden, maar zegt (begrijpelijk) geen advies te mogen geven.
Wat ik intussen begrijp, is dat als buitenlandse belastingplichtige er o.a. geen heffingskorting wordt toegepast.
Betekent dit dan een naheffing IB over de AOW?
Ik weet dat ik sowieso ook aangifte in Frankrijk moet doen.
Al met al lijkt het ’t gunstigst om te kiezen voor binnenlandse belastingplicht, maar ik hoop op advies in deze. Alvast dank.
Willem