Reageer op: Uw Britse buren in Frankrijk

#194619
 Noë
Sleutelbeheerder

De “Brexiteers” doen het af als bangmakerij, maar onder economen, economische instituten en centrale banken is er grote overeenstemming over de gevolgen van een Brexit:

Het Britse pond zal snel in waarde dalen, wellicht zo snel en zo ver dat de BoE genoodzaakt is om de munt te verdedigen en de rente te verhogen. Dat is slecht voor de Britse economie die daardoor zal krimpen.

Waarom zal het pond dalen: De Britten hebben record tekorten (5-7%) op de lopende rekening, handelstekort en fiscaal tekort. Het tekort op de lopende rekening is nog nooit, in 500 jaar!, zo groot geweest. Dat tekort wordt gefinancierd door een instroom van buitenlands kapitaal, investeringen. Dat doen buitenlanders alleen als het vertrouwen er is dat de Britten dit terug kunnen betalen. Dat vertrouwen zal geschaad worden.

Waarom de munt verdedigen, iedereen wil toch een zwakke munt?
Dat klopt maar ten dele, een kleine economie als het VK is ook sterk afhankelijk van importen, vooral uit de EU. Een zeer lage waarde van de munt zal de waarde van de importen sterk doen stijgen waardoor de inflatie uit de hand loopt. In een grote economie als de Eurozone bestaat dit risico niet, de Eurozone is grotendeels zelfvoorzienend, importen worden vervangen door eigen producten en limiteren het effect.

De Britten zullen dus armer worden, vooral Britten met een vast inkomen in ponden die in het buitenland wonen. Onze Britse buren in Frankrijk zullen het dus zwaar krijgen, nog los van zorgen over ziektekosten regeling, evt. visum plicht etc.

Op 24 juni is er natuurlijk nog niks verandert, volgens artikel 50 heeft het VK 2 jaar de tijd om de EU ter verlaten. Toch is de verwachte paniek zo groot dat alle banken de verloven die nacht hebben ingetrokken. Alle senior handelaren zitten op hun post en zelfs senior staff is aanwezig of oproepbaar zodat snel beslissingen op het hoogste niveau genomen kunnen worden. Ook centrale banken staan klaar om in te grijpen.

Maar het gaat niet gebeuren, de Britten zullen gewoon in de EU blijven volgens de bookmakers.

©2025 Communities Abroad  |  infofrankrijk.com

DISCLAIMER

Login

Forgot your details?