…inspectierapport van mijn totaal niet-geïsoleerde (maar ook niet kierende) huisje opgezocht. Het blijkt vier jaar geleden energielabel E (231 à 330) te hebben gekregen, 264 kWh ep/m2.an staat er bij. Ik weet niet wat “ep” is, maar als ze met zulke exacte getallen werken, moeten die toch op metingen zijn gebaseerd, zou ik denken.
Bosbess,
dat moet je toch met een beetje natuurwetenschappelijk verstand bekijken.
Precies getal? Label E, tussen de 231 en 330, betekent toch 280+18%, dus een onzekerheidsmarge van bijna 20%! Precies getal? De snelheidsmetingen op de autoroute zijn preciezer (minder dan 3% marge). En ik meet met mijn duimstok ook preciezer.
... als ze met zulke exacte getallen werken, moeten die toch op metingen zijn gebaseerd
Je kan van buiten schatten of je kan met een beetje meer onderzoek iets bepalen. Je kan bijvoorbeeld de isolatiedikte inschatten door de vergelijking van de dikte van geïsoleerde en niet geïsoleerde muurdelen. Of men kan een gat in de isolatie boren en de dikte ervan meten. Omdat de warmteweerstand van de meeste isolatiematerialen bekend is kan men daarop een berekening baseren. Maar een warmtedoorgangsmeting zoals in een laboratoriumonderzoek (hoooikist) doet men zeker niet. Foto’s die tijdens de verbouwing resp. de isolatiewerkzaamheden genomen zijn kunnen ook als bewijs dienen.
En EP betekent Énergie Primaire, zie hier. Gevonden met 30sec goochelen.
edit: link werkt niet, probeer het met de eerste hit op deze google-lijst