Reageer op: Het debat

#204364
 Noë
Sleutelbeheerder

Sterker nog: De Euro was een harde eis van Frankrijk voor toestemming voor de Duitse hereniging. Frankrijk wilde de koopkracht van hun industrie en burgers koppelen aan de Duitse industrie om te voorkomen dat Duitsland een economische grootmacht zou worden.

Dat daar ook nadelen aan zitten hebben de Fransen nooit begrepen (nog steeds niet), de Franse economie werd van oudsher concurrerend gehouden door de waarde van de munt te devalueren in plaats van de economie en bedrijven te hervormen. Het beleid van Le Pen is gewoon van de zeer oude garde, een beleid wat bovendien overal reeds gefaald heeft.

Vandaar dat moedige politici in de vorige eeuw hebben besloten om competitieve devaluatie van munten in Europa uit te bannen en zo de vrede te bewaren. Laat dat los en je zit in-no-time in een handelsoorlog gevolgd door een gewapend conflict.

De Britten hadden slechts 5 dagen nodig na het uitroepen van artikel 50 om alweer oorlogstaal richting Spanje te sturen over Gibraltar.

©2025 Communities Abroad  |  infofrankrijk.com

DISCLAIMER

Login

Forgot your details?