Bonjour Ronald,
Ik heb een sarking dak, hierbij liggen de tengels bovenop de XPS dakisolatie, met lange schroeven door tengel, dampopen folie, isolatielaag, dampdichte folie en dakbeschot tot in de sporen. De panlatten zijn 27×25 en de tengels 27×40.
Ik kon spijkers van maximaal 54mm gebruiken (dikte panlat 27mm + dikte tengel 27mm). Langer is niet zinvol en zelfs ongewenst, want dan prikken de uiteinden onder de tengel door de dampopen folie heen, zonder dat dit extra stevigheid oplevert.
Ik heb gekozen voor dunne verzinkte spijkers van 50mm, 2 spijkers per kruising panlat/tengel, geslagen met een spijkerpistool. Hoewel deze spijkers volgens de regels van het vak te kort zijn zitten de panlatten op deze manier muurvast, ik heb er intensief op gelopen en er nooit één losgetrapt.
Voor wat het waard is.
Salutations, Jos