Hallo forumleden,
Wij wonen sinds 2011 permanent in Frankrijk. We hebben in Frankrijk het laatste jaar hoofdzakelijk geleefd van spaargeld, maar mijn man gaat dit jaar met AOW en zal ook wel partnertoeslag voor mij krijgen, en krijgt daarnaast nog een bedrijfspensioentje uit Nederland. Ik ben 8 jaar jonger en verdien in de zomer alvast wat bij in het toerisme totdat ik iets ‘vasters’ heb gevonden. Met dit bescheiden inkomen kunnen we ons echter redden.
Nu heb ik al veel zitten lezen over inkomen uit Nederland, en kiezen om belasting te betalen ofwel in Frankrijk, ofwel in Nederland. Maar het is mij allemaal nog niet duidelijk hoe dat in de practijk allemaal moet en wat me te wachten staat.
Eigenlijk wil ik gewoon alles laten belasten in Frankrijk. Wat moet ik dan concreet het eerst doen?
Kan ik het beste, ruim voordat de aow en het pensioen ingaat een formulier naar de belastingdient sturen met het verzoek om de aow en het pensioen door Fr. te laten belasten? Tot zover, en dan volgen er wellicht nog meer vragen hierover.
groet, AnneMiek