Het FN maakt al 44 jaar deel uit van het politieke bestel in Frankrijk en is dus zelf onderdeel van het aloude politieke establishment.
Voor vernieuwing moet je zeker niet bij het FN zijn, ook Marine draait gewoon met alle winden mee. Niks revolutie, ze wil niet eens meer uit de EU of afscheid nemen van de Euro nu blijkt dat de overgrote meerderheid van de Franse bevolking dat niet wil. FN wil vooral terug naar het verleden: protectionisme en grote overheidsuitgaven zonder financiering. Hetzelfde geldt voor Jesse Klaver in Nederland, past perfect.
De voorzitter voor de Europese raad (‘president van Europa’) moet vooral een kleurloos figuur zijn en geen leider die een bedreiging kan vormen voor de presidenten van de individuele EU landen. Hollande past perfect in dat plaatje.