Re: Oranje wimpels en haringhappen

#193444
 Anoniem
Inactief

De wimpel ligt klaar, de koning kan zijn intrede doen, nu maar afwachten wat het publiek er van vind.
De eerste reacties zijn niet van de lucht, het hijsen van de Franse vlag is al een vorm van extremisme, ik ben een nationalist, fout!
Ik ben zeker geen nationalist zoals de Fransen een nationalist zien, ik ben misschien eerder een cultuur-nationalist, of een romantisch-nationalist.
Wat is er mis met een koningshuis en het op de troon (letterlijk en figuurlijk) zetten van een persoon?
Geld? Sarkozy heeft meer geld gekost dan Beatrix in dezelfde regeerperiode.
Macht? De koningin heeft duidelijk veel minder macht dan Sarkozy die zijn vrienden voortrok of neem bijvoorbeeld Berlusconi die zelfs de media regeert.
Gisteren is er driftig gediscuteerd met de Fransen, en aangezien morgen het kroningsfeest bij ons wordt gevierd, en de dag erna de dag van de arbeid een straat verder in de salle de fete, zal er best nog wel veel meer loskomen.
Ongeargumenteerde meningen, losgeslagen van elke werkelijkheid, alleen maar omdat men ooit de koning overboord heeft gezet, zo ben ik althans van mening.
Ik leg(de) enkele punten voor aan de fransen;
Een president zal het een biet wezen hoe die de boeken ingaat, hij heeft gewoon een baan.
Een koning draagt zijn verantwoordelijkheid zijn hele leven en is daardoor waakzamer.
Een president gaat buitenlandse belangen aan zijn portefeuille hangen.
Een koning is het visitekaartje van het land en verdiend er zelf niets mee.
Een president die te gast komt is voor een beperkte groep zichtbaar.
Een koning die te gast komt is voor het hele land zichtbaar.
Daardoor is een president minder invloedbaar want ach…..
Daardoor is een koning van sterke invloed want men versiert, organiseert, feest…..
Een nationale feestdag is hooguit een familiefeestje binnenshuis met een barbecue.
Een Koninginnedag is een nationaal feest waar iedereen de straat op gaat en samenhorigheid teweeg brengt.
Een president geeft geen gevoel tot het kopen van extra (bier, barbeques,decoraties….)
Een koning geeft een gevoel tot samen feesten, samen versieren, samen naar de bar,…. een economie draait daarop.
Een van de belangrijkste aspecten vind ik dat een koningschap (maar niet per se) een bepaalde trots geeft onder de mensen.
Fransen zijn hufters wat dat betreft, trots kennen ze niet, is in deze regio zelfs verfoeilijk.
Trots moedigt aan tot presteren denk ik zo.
Zo’n feestje in het dorp waar je allemaal samen eet, ach, wat is de meer waarde?
De volgende dag sukkelt iedereen weer gewoon verder, zoals al eeuwen.

Ps, gisteren de uitzending gezien van dat jongetje wat al twee jaar wacht om ingeschreven te worden in de burgerlijke stand?
Schande schande schande!

©2025 Communities Abroad  |  infofrankrijk.com

DISCLAIMER

Login

Forgot your details?