Bonjour,
Ik gebruik al jarenlang meerdere geisers op gas voor de warmwatervoorziening in mijn tijdelijke badkamer en in een mobile home. Tot op heden heb ik daar geen grote problemen mee. Voor uw informatie enige opmerkingen:
Alle geisers die ik tot op heden in FR ben tegengekomen zijn bruikbaar voor zowel aardgas (gaz naturel), butaan (butane) en propaan (propane). Het enige aandachtspunt is, dat gebruik van aardgas een andere sproeier (gicleur) in de brander vereist dan butaan of propaan. Nieuw in FR gekochte geisers, kookplaten en andere gastoestellen worden in principe geleverd met een setje sproeiers voor de verschillende soorten gas. Plus een handleiding, hoe deze in te regelen. Dus dat zou geen probleem mogen zijn.
Ik gebruik het liefst geisers van een bekend merk, in mijn geval ELM Leblanc. Die zijn weliswaar iets duurder, maar je vindt reparatiehandleidingen op Internet, en onderdelen zijn ook eenvoudig online te bestellen. Niet eens omdat ik altijd alles zelf wil doen, maar als ik hier een probleem met een geiser heb en ik moet op een FR loodgieter wachten sta ik de rest van mijn leven onder koude douches.
De ervaring van Yves heb ik (gelukkig) niet. Ik vind waterleidingen van 18mm of 22mm al héél ruim bemeten, bij mij zijn de waterleidingen 14mm koper en 16mm PER. Mijn geiser met automatische ontsteking (met zo´n waterturbinetje dat stroom voor de piëzo ontsteking opwekt) werkt daar prima mee. Bovendien, als het debiet zó laag wordt dat die ontsteking niet meer werkt, doet de hele geiser het niet meer omdat dan door onvoldoende waterdoorstroom de oververhittingsbeveiliging in werking treedt. Dat ondervind ik als ik onder de douche sta en men draait elders de nodige waterkranen open.
Alles bij elkaar moet ik wel opmerken dat een electrische boiler naar mijn mening een stuk minder kopzorgen geeft dan een gasgeiser. Je hebt geen gezeur met periodiek onderhoud, er kan betrekkelijk weinig aan kapot, je staat niet meteen in de kou als er te weinig waterdebiet is en je sjouwt niet met gasflessen. De hoofdreden dat ik met geisers werk is dat ik heel lang een bouwstroomaansluiting met beperkte capaciteit heb gehad.
Als er voldoende stroomvoorziening en inbouwruimte aanwezig is zou ik persoonlijk de voorkeur aan een boiler geven. In mijn nieuw te renoveren huis heb ik dan ook een zonnecollector/hout/electra boiler combinatie voorzien.
Salutations, Jos

