Re: AOW-tegemoetkoming toch ook voor Nederlanders in het buitenland

#197870
 Noë
Sleutelbeheerder

“Onbegrijpelijk dat dit door de belanghebbende landen is afgewezen”

Dat is niet zo onbegrijpelijk. Zeker een land als Spanje zou er dan op achteruit zijn gegaan door verlies van althans een deel van de forfaitaire woonlandvergoeding (die laatste zou volgens sommigen te hoog zijn in vergelijking tot werkelijke kosten, zodat ook daar al winst op gemaakt wordt door Spanje). Reden dat Spanje minder inkomsten zou krijgen: wat men aan belastinginkomsten (van immigranten) plus een verminderde woonlandvergoeding zou krijgen is in elk geval minder dan de huidige volledige forfaitaire vergoeding plus die belastinginkomsten.
Er is alle reden in Spanje om de pijlen van verzet te richten tegen dat woonland: dus vanwege dat dubbele betalen. Maar dat lijkt vooralsnog niet te geschieden. Althans dat komt niet van de Nederlandse gemeenschap aldaar (en ook niet van de teruggekeerde oudere gastarbeider).
In Frankrijk ligt dat wat genuanceerder omdat het ene premiegefiancierd stelsel heeft met waarschijnlijk vergelijkbare kwaliteit van gezondheidszorg met Nederland.

©2025 Communities Abroad  |  infofrankrijk.com

DISCLAIMER

Login

Forgot your details?