Een voorbeeld doet waarschijnlijk wonderen.
Zonder supertax betaalt een werkgever €1.000.000 bruto uit aan de eenvoudige overbetaalde voetballer. Daarnaast enkele tonnen sociale premies aan de Franse staat.
Na invoering van de supertax betaalt de werkgever nog steeds 1.000.000 bruto uit aan de eenvoudige overbetaalde voetballer. Daarnaast natuurlijk weer enkele tonnen sociale premies en DAARBOVENOP nog eens €750.000 supertax aan de Franse staat.
De voetballer houdt van z’n miljoen slechts ca. 4 ton over, de Franse staat krijgt ca 1,55 miljoen en die ene voetballer kost de club dus ca 1,95 miljoen per jaar.
Dan gaat die voetballer liever in Spanje spelen, want dan houdt hij een miljoen over van de 1,95 miljoen die de club aan hem kwijt is. Ruim een verdubbeling van zijn salaris, terwijl de kosten voor de club gelijk zijn gebleven.