Advocaten, erfrechtspecialisten, vertalers

juristen

Diverse gebieden van het rechtssysteem zijn in de Franse wetgeving totaal anders geregeld dan in Nederland. Belangrijke verschillen bestaan er onder meer  met betrekking tot het familierecht, het erfrecht, het administratieve recht, maar ook het procesrecht, dat in Nederland al ingewikkeld is, maar dat in Frankrijk, evenals de rechterlijke organisatie, vele malen gecompliceerder is. Gelukkig zijn in Frankrijk veel Nederlandse advocaten en notarissen gevestigd, die zowel verstand hebben van Nederlands als van Frans recht. Maar ook zijn er advocaten en notarissen in Nederland die gespecialiseerd zijn in het Franse recht.

In procedures worden vaak vertalingen door een beëdigd vertaler gevraagd van in het Nederlands opgestelde bewijsstukken. Ook aan beëdigde vertalers Nederlands-Frans en omgekeerd bestaat in Frankrijk (en Nederland) geen gebrek. Zij werken meestal via internet.

Hieronder een lijst van de diverse beroepsgroepen:

Advocaten

Mr. Willemijn Berenschot – wberenschot@carlara-lyon.com (Lyon)

Mr. Petra Cramer – crameravocats@ymail.com (Montpellier)

Mr. Goffin van Aken – avocat@goffinvanaken.com (Straatsburg)

Mr. Ernst van der Horst – ernst@vanderhorstadvocaat.com (Montpellier)

Mr. Marloes Mohr – contact@mohr-avocat.com (Toulouse)

Mr. Marc Stubbe – stubbe@orange.fr (Saint-Riquier, Lille)

 

Notarissen

Mr. Mireille Bosscher – info@bosscher-advies.nl (Den Haag)

Mr. Isabelle Flipse –  info@kantoorflipse.nl (Arnhem)

Mr. Sophie Rodrigues – info@sophierodrigues.com (Hilversum)

Mr. Monique Rombouts – notarissen@vgogh.nl (Zundert)

Mr. Michiel van Seggelen – michiel.vanseggelen@notaires.fr (Grenoble)

Mr. Steinz en mr. Dijkstra – info@steinz-dijkstra.nl (Den Haag)

Mr. Henriette van Zelm-Van Eldik – henriette.vanzelm.75243@paris.notaires.fr (Parijs)

 

Vertalers/tolken

Marietta Kenkel – marietta@kenkel.nl

Helen de Baar – helendebaar@free.fr

Marijke Bisschop – marijkebisschop@gmail.com

Caroline Boerrigter – c.boerrigter@wanadoo.fr

Catherine Giot-Pander – catherine.pander@sfr.fr

Catharina Jumelet – jumelet-traductions@hotmail.com

Pascale van Kempen-Herlant – info@primavertaalservice.nl

Marianne Knijff – knijff33@hotmail.com

Elvira Koning – elvira.koning@hetnet.nl

Jeroen Kunst –  j.kunst@vertaalbureau-perfect.nl

Eric Osnabrugge – eric.osnabrugge@sfr.fr

Gudrun van der Poten – gudrun@nifetranslations.eu

Vertaalbureau Textwerk – info@textwerk.nl 

Drs. P. van Weeghel – info@tradoc.nl

Birgit de Wolff – birgitdewolff@ymail.com

Pauline Joustra – info@joustraductions.com

Christine Fourney – fourney.christine@orange.fr

 

Ook op de website van de ambassade staat een lijst met  tolken/vertalers.

©2017 Communities Abroad  |  infofrankrijk.com

DISCLAIMER

Login

of    

Forgot your details?

Create Account